Blog > Komentarze do wpisu

Dlaczego warto inwestować w złoto i srebro?

Ten blog powstał, aby wyjaśnić, dlaczego złoto i srebro są skazane na wysokie wzrosty cen. Oto główne powody potwierdzające tę tezę, które dotychczas opublikowałem.

Zamieszczam poniżej listę prezentowanych przeze mnie dotychczas argumentów wyjaśniających, dlaczego moim zdaniem warto inwestować w srebro i złoto. Będę ją na bieżąco uaktualniał wraz z dodawaniem nowych artykułów, dlatego warto zaglądać pod ten adres co jakiś czas i dodać go do ulubionych stron.

Argumenty za inwestowaniem w złoto i srebro:

1. Od czasów kryzysu w 2008 roku w ciągu półtora roku wydrukowano w USA ponad bilion nowych dolarów. Przybyło ich więcej niż przez ponad 200 lat istnienia tego kraju! (więcej...). Taki wzrost ilości pieniędzy na świecie skończy się inflacją, a inflacja wzrostem cen złota i srebra.

2. Drukowanie pieniędzy to jedyne wyjście, które mają (i stosują) rządy do zmniejszania swojego długu (więcej...). Z tego powodu nie tylko USA, ale również inne państwa jak Wielka Brytania czy Europejski Bank Centralny będą tworzyć dodatkowe pieniądze. To zawsze oznacza wzrost cen złota i srebra (przeczytaj dlaczego...).

3. Jeśli na świecie dojdzie do paniki finansowej, to inflacja wzrośnie w bardzo szybkim czasie o minimum kilkanaście procent w skali miesiąca z powodu zachwiania kursem euro do dolara, ucieczki zagranicznych inwestorów z polskiego rynku, masową wyprzedażą złotówki za dolara, wzrostem cen paliw na świecie oraz panicznym popytem w sklepach. W takich czasach złoto i srebro są najpewniejszymi inwestycjami (więcej...).

4. Działanie banków i dostęp do gotówki zgromadzonej na kontach może zostać wstrzymany w przypadku powtórki kryzysu finansowego z 2008 roku. Wówczas złoto i srebro trzymane w postaci fizycznej można będzie wymienić na gotówkę i to dużą gotówkę (więcej...).

5. Kiedy deflacja uderzyła Amerykę w latach '30 złoto osiągnęło rekordowe ceny. Jeśli scenariusz będzie inny niż wtedy i nadejdzie (hiper)inflacja, cena wszystkiego wzrośnie, a metali szlachetnych zwłaszcza. Trzy tysiące lat historii pokazuje, że tylko one pozwalają obronić się przed deflacją i inflacją i tylko one trzymają wartość w kryzysowych czasach (więcej o deflacji... więcej o inflacji...).

6. Złoto i srebro nie są w bańce spekulacyjnej, ponieważ nie osiągnęły jeszcze rekordowych historycznie cen. Osiągnęły rekordową cenę nominalnie, ale po uwzględnieniu inflacji sporo jej jeszcze brakuje do rekordu (zobacz ile...).

7. Mennice od kilku lat odnotowują coraz wyższe zapotrzebowanie na monety inwestycyjne, zwłaszcza srebrne, co świadczy o trendzie wzrostu cen metali szlachetnych. Co więcej, australijska mennica Perth Mint od 3 lat ma problemy z zaspokojeniem popytu na swoje monety, co oznacza, że popyt przewyższa podaż, a to zawsze skutkuje wzrostem cen (więcej o braku monet inwestycyjnych...).

8. Światowa wydajność ekonomiczna zwiększyła się od czasu ostatnich rekordów cen złota i srebra sprzed 30 lat sześciokrotnie. Tym samym cena złota powinna wynieść sześciokrotnie więcej niż 30 lat temu (przeczytaj ile dokładnie...).

9. Złoto i srebro są dopiero w II fazie rynku byka. Największe wzrosty są zawsze dopiero w III fazie, która dopiero przed nami (przeczytaj dlaczego...).

10. Analiza techniczna wykresów giełdowych pokazuje wzrosty cen srebra i złota (oto przykład...).

11. Frank szwajcarski od 2011 roku nie jest już bezpieczną walutą (przeczytaj dlaczego...). To znaczy, że wszyscy inwestorzy, którzy trzymali w nim swoje oszczędności muszą przenieść je gdzie indziej, część z nich w złoto i srebro windując ich cenę.

12. Do wydobycia srebra i złota potrzebna jest ropa. Jeśli ropa drożeje, to samo dzieje się z kosztami wydobycia tych metali, a więc one również z czasem będą drożeć (więcej...).

13. Ceny tych metali są manipulowane (więcej...), a to w końcu doprowadzi do ich gwałtownego wzrostu (przeczytaj tutaj dlaczego...)

14. Przyszły wzrost cen metali szlachetnych potwierdza prawo Greshama (więcej...)

15. Złoto i srebro uciekają inflacji. To bardzo dobra lokata. Dziś za równowartość dwóch srebrnych dolarów można zatankować samochód do pełna tak samo jak 60 lat temu, a przecież inflacja wyniosła w tym czasie łącznie kilkaset procent (więcej...).

16. Zyski NBP ze sprzedaży euro oraz dotacje unijne wydawane masowo przez Polski rząd na przykład na budowy dróg spowodują inflację (więcej...), a złoto i srebro pozwala obronić się przed inflacją.

17. Srebro i złoto nie mogą zbankrutować, ich cena nigdy nie schodzi do zera, jak wielu akcji. (więcej...

18. Złoto i srebro to nie towary, lecz pieniądze. Nie na darmo polską walutę nazywa się złoty – wynika to z tego, że kiedyś płaciło się złotem i srebrem zamiast papierem. Jeśli zrozumiesz, że złoto i srebro to nie inwestycja lecz pieniądz, zrozumiesz dlaczego warto je mieć (zobacz, dlaczego złoto i srebro to pieniądze...).

Dodatkowe argumenty za inwestowaniem w złoto:

1. Banki centralne różnych krajów skupują złoto i sprowadzają na swoje terytorium (więcej...) , a to prowadzi do wzrostów cen. Najbardziej swoje rezerwy złota potajemnie zwiększają Chiny (zobacz jak to robią...

2. Złoto jest bronią, którą politycy wykorzystują w wojnach finansowych. Obecnie robi to Iran w porozumieniu z Indiami (więcej...) Jeśli złoto wykorzysta w podobny sposób więcej krajów, dojdzie do gwałtownych wzrostów cen.

3. Większość bankowców, przedsiębiorców i inwestorów prognozuje wzrost cen złota. (więcej...) Nawet jeśli nie mają racji (w co poważnie wątpię), to pewnie sami wierząc w swoje poglądy zaczną złoto kupować, a tym samym zwiększą jego cenę. Samospełniająca się przepowiednia.

4. We współczesnej historii co każde 30-40 lat upada porządek finansowy i jego miejsce zajmuje nowy. Minęła już 40 rocznica obecnego systemu zapoczątkowanego zniesieniem standardu złota przez Nixona w 1971 roku. Historia i trudna sytuacja bez wyjścia na rynkach finansowych sugeruje, że nadchodzą zmiany, w których złoto odegra ważną rolę dla powstania nowych zasad monetarnych. (więcej...)

Dodatkowe argumenty za inwestowaniem w srebro:

1. Srebro jest wykorzystywane w przemyśle do produkcji między innymi komputerów i telefonów. Zostaje zużyte i nie można go odzyskać. Staje się przez to coraz rzadsze i droższe. Ilość srebra się zmniejsza a zapotrzebowanie na nie wcale nie, więc jego cena musi wzrosnąć (więcej...). 

2. Aby wydobyć 30 gram srebra trzeba wykopać 9 ton ziemi. To wbrew pozorom coraz rzadszy i coraz droższy w wydobyciu metal (więcej...)

3. Zapotrzebowanie na srebro nie zmniejsza się w czasach recesji (przeczytaj dlaczego...), a więc jego cena pomimo złej sytuacji na świecie, będzie utrzymywać się na wysokim poziomie.

4. 650-letni wykres cen srebra pokazuje, że od 1980 roku jest ono najtańsze w historii ludzkości i tańsze już być nie może. Co najwyżej może zdrożeć (więcej...).

5. Rynek srebra jest bardzo mały. Wystarczy, że tylko jeden-dwa-trzy duże fundusze inwestycyjne zainwestują w srebro, aby cena tego metalu poszybowała w górę. Wcześniej czy później jest to nieuniknione (przeczytaj dlaczego...)

6. Kursy złota i srebra są ze sobą powiązane, więc jeśli złoto od 3 lat nieustannie rośnie, to samo będzie dziać się ze srebrem (zobacz wykres...)

7. Od zarania dziejów stosunek ceny srebra do złota wynosił od 1/10 do 1/15. Wynika to z ilości srebra i złota istniejącego na ziemi oraz praw popytu i podaży. Dziś ten stosunek wynosi od 1/40 do 1/60, co może oznaczać w najbliższym czasie jego naturalne zwiększenie, czyli wzrost cen srebra. (zobacz dlaczego...

 

Przeczytaj jak inwestować w złoto i srebro.

 

 

 

sobota, 05 maja 2012, narbutowicz

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: kenio, *.wtvk.pl
2012/05/05 16:57:56
To ja się zapytam - to czemu jeszcze złoto i srebro nie wystrzeliło w góre? :) Jestem oczywiście za tymi metalami, ale zastanawia mnie to (pomijając manipulacje)
-
2012/05/05 17:12:50
Nie od razu Kraków/Rzym zbudowano. Potrzeba na to trochę czasu. Tak od 1 do 5 lat. Ale spokojnie, do 2020 będzie po wszystkim.
-
Gość: kenio, *.wtvk.pl
2012/05/05 18:26:12
pytanie czy znowu będziemy mieli nowe waluty fiat, czy będzie to jakoś powiązane ze złotem. Bo jeśli będzie ta pierwsza opcja, to będzie się bardzo opłacać sprzedać złoto i srebro i zainkasować zyski, jednak w przypadku opcji drugiej, wydaje mi się że nie będzie się opłacało sprzedawać metali.
-
2012/08/17 11:36:20
Kiedyś było warto, ale teraz ludzie tracą na złocie. Niby ceny poszły w dół, ale nie wiadomo, co będzie się działo dalej. Wiem, że na pewno duże możliwości zysku dają teraz hale magazynowe Jartomu, ale wiadomo - do tego potrzebny dosyć duży kapitał.
-
2013/03/09 20:16:14
Artykuł świetny!, ale jeśli można, to mam kilka uwag odnośnie "Argumenty za inwestowaniem w złoto i srebro":
ad.1. W podanym czasie (wrzesień 2008 - marzec 2009) ilość podaży dolara zwiększyła się z 825 mld $ do ponad 3,05 bln $, czyli 3,7 razy lub inaczej o 2,25 bln $.
ad.2. Wszystkie inne waluty wymienialne też muszą być drukowane przede wszystkim dlatego, aby utrzymać niski kurs względem dolara. W przeciwnym razie upadnie eksport, który jest czynnikiem decydującym o rozwoju kraju. Umorzenie długu przyjdzie później i samoczynnie, gdy nastanie inflacja i dokona deprecjacji (obniżenia wartości), a na końcu dewaluacji waluty (wymiany na nową).
ad.3. Uważam, że inflacja nie nastąpi w wyniku zachwiania kursu euro do dolara, lecz w wyniku zachwiania zaufania do dolara i innych powiązanych, czyli wymienialnych walut. Kursy pomiędzy walutami można korygować podażą.

Ale muszę powiedzieć, że to na razie najlepszy jaki widziałem blog o metalach szlachetnych.

Pozdrawiam, Bogusław Kucharczyk
nieprzecietnie-bogaty.netinvest.pl

Buy gold online - quickly, safely and at low prices

Przedstawione na tej stronie treści mają wyłącznie charakter edukacyjny i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych. Nie prowadzę tej strony, aby nakłaniać do inwestycji, lecz aby wyjaśnić powody, dla których złoto i srebro osiągną wysokie ceny. Moja teza brzmi: do 2020 roku (być może szybciej) złoto osiągnie cenę 5000 $, a srebro 400 $ za uncję.


................. reklama .................
..............................................
...............po reklamie ...............

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...